Najmniejsza ingerencja w ziemię nie może się zdarzyć bez odpowiednich pomiarów

Jeśli chcemy zrobić fundamenty, lub zrobić na własnym podwórku studnię, to z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, iż tego rodzaju działania mogą zmienić strukturę gleby, a co się z tym łączy, mogą prowadzić do jej obsuwania się, co stanowić będzie dla nas spore zagrożenie. Dlatego właśnie przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań musimy zatrudnić odpowiednią osobę, która sprawdzi dla nas to wszystko i w dobry sposób będzie nadzorowała naszymi działaniami.
Bez takiego nadzoru nie będziemy mogli zbyt wiele wykonać

geodeta
Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
Im większych zmian chcemy wykonać w strukturze gleby, tym bez wątpienia znaczniejsza jest konieczność, aby geodeta wszystko idealnie sprawdził oraz wyliczył. Przez to właśnie w czasie każdej budowy tak ważny jest nadzór geotechniczny, dzięki któremu będziemy powiedzieli, w którym dokładnie miejscu możemy kopać, gdzie należy się wstrzymać z pracami. Co więcej dzięki temu będzie nam też łatwiej wypełniać przeróżne prace na powierzchni, szczególnie te, które będą się łączyły z położeniem chodnika, lub nawierzchni pod ulicę.


Wiercenie geotechniczne to istotna sprawa

Powinniśmy także zdawać sobie sprawę, że nawet jeśli już mamy wszelkie pozwolenia i konieczne obliczenia, to bez wątpienia wiercenie (zobacz wiercenie otworów w betonie cennik) geotechniczne nie będzie należało do najprostszych zadań. Istotny jest tutaj każdy centymetr, to by dokładnie trzymać się wszystkich wytycznych. I nie ma tutaj większego znaczenia, czy wiercenie odbywa się w celu zdobycia jakichś informacji o konkretnej glebie, czy przystępujemy już do wiercenia niezbędnych nam otworów. Gleba jest złożona z kilku warstw oraz ma szansę się okazać, że jeden źle przemyślany ruch zniweczy całą naszą pracę.
Zawsze takie budowy należy poprzedzić pomiarami geodety

Odwierty
Autor: Junkers
Źródło: Junkers
Jak zauważamy, kiedy pragniemy by nasza budowa się powiodła i żeby wszystko się dobrze skończyło oraz dokładnie tak jak to sobie zaplanowaliśmy, to bez wątpienia powinniśmy rozpocząć od spotkania z geodetą . On wszystko rzetelnie dla nas wyliczy, a co się z tym łączy, będziemy posiadali ostateczną gwarancję, że budujemy w odpowiednim miejscu oraz że wszystkie nasze plany mają rzeczywiście ogromną szansę na to, aby się udać.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer