Tworzenie stron internetowych - poradnik

Nim przystąpisz do nauki czegokolwiek innego aniżeli HTML i CSS powinieneś umieć się nimi posługiwać. Potrafiąc oba te języki całkiem dobrze możesz już bez kłopotu tworzyć mało skomplikowane strony www.
Doradzałbym nabrać trochę biegłości, skończyć 2 czy 3 strony użytkując tylko HTML oraz CSS.


Teraz czas zrobić następny krok. Polecam w tej chwili zaczęcie zabawy z PHP. To technologie zapewniające wielkie możliwości. Niektórzy twierdzą, iż jest stare oraz są nowocześniejsze rozwiązania takie jak dla przykładu JavaScript. Oczywiście mają racje. PHP jest dosyć starym językiem jednakże jest w dalszym ciągu modyfikowany a także udoskonalany! Osobiście wszelakie strony www jakie robię są budowane na bazie PHP więc naprawdę polecam w następnej kolejności zająć się owym językiem. Rzecz jasna JavaScript też jest bardzo dobrą technologią i nie raz niebezcelową bo posiada potencjał jakich nie daje nam PHP. Na dobrą sprawę obie te technologie są niezwykle przydatne jeżeli idzie o tworzenie stron internetowych i umiejętność ich wykorzystywania z pewnością się przyda.


złom
Autor: That Hartford Guy
Źródło: http://www.flickr.com
tworzenie stron internetowych
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Następnym krokiem jest użycie baz danych. Są one niebezcelowe przy kreowaniu dużych projektów tj. sklepy online, poradniki takie jak poniższy, bądź ogromne portale społecznościowe -aranżacja stron internetowych.


Mają rozliczne funkcje. Służą do gromadzenia treść postów na forach, danych użytkowników jak też haseł, informacji o zleceniach a także towarach w sklepach www jak też wiele, wiele innych. Krótko powiedziawszy bazy danych są konieczne dla dużych projektów ale również małych stron w rodzaju CMS (takich w jakich użytkownik może swobodnie edytować treść swej strony).

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer