Którą deskę kupić do podłogi w swoim wymarzonym domu?

Podłoga to jeden z najważniejszych detali w naszym mieszkaniu. Z tej przyczyny musi być właściwie dopasowana oraz ułożona. Ponad to, dzięki właściwej i systematycznej konserwacji może przetrwać w dobrej kondycji przez bardzo długi czas.
zestawy
Autor: Lori L. Stalteri
Źródło: http://www.flickr.com


drzwi zewnętrzne
Autor: IFTM Internorm
Źródło: IFTM Internorm


Jeżeli już zadecydujemy, że w naszym domu będzie drewniana - sprawdź promocje na parador wrocław glazurex.com.pl/ -, powinniśmy się zastanowić, jaką konkretną deskę zakupić.


Jednym z głównych pytań jest to, na jaki typ drewna się zdecydujemy. Do wyjątkowo popularnych należy z całą pewnością dąb bądź też jesion. Wciąż rosnącym zainteresowaniem cieszą się również podłogi zrobione z egzotycznych rodzajów drewna jak choćby merbau. Zanim jednak zdecydujemy się na wybór danego rodzaju, musimy przemyśleć temat czy kupujemy deskę litą czy też warstwową (deski lite). Deska - kliknij w link - lita jest wykonana z jednego elementu drewna oraz charakteryzuje się całkiem dużą grubością - jest to przeważnie w centymetry. Co najważniejsze w tego typu podłożu, dzięki właściwej grubości możemy ją cyklinować co jakiś czas. Dzięki temu zabiegowi nasza nawet wyjątkowo mocno wysłużona podłoga będzie w stanie nabrać zupełnie nowego, świeżego wyglądu.


Całkiem innym typem jest tymczasem deska warstwowa, jaka składa się zazwyczaj z kilku warstw drewna (zobacz ofertę na). Porównując ją do uprzednio przedstawionej deski z litego drewna, deska warstwowa cechuje się nieco mniejszą grubością. Wpływa to na możliwości cyklinowania, ponieważ tego typu podłoże możemy poddawać zabiegowi renowacji zaledwie kilka razy.
Warto pamiętać, że jeżeli posiadamy w naszym domu system ogrzewania zainstalowany w podłodze i w dalszym ciągu chcielibyśmy cieszyć się podłogą z prawdziwego drewna, to musimy postawić w takim przypadku na deskę wykonaną z warstw, jaka zdecydowanie lepiej nadaje się na tego typu podłoże.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer